Beiträge

Ellmis Магијата Светот Игралиште во тиролски Алпите Австрија familienurlaub

Ellmis Магијата Светот Игралиште во тиролски Алпите Австрија familienurlaub

 жаба-Ellmis-магија свет Деца светот-парк-забавно-забавно-акција-детето-деца-Австрија-забавен парк
            

     Ellmis магија во светот во Ellmau

 

Магијата Ellmi Светот ДЕЦА тематски парк во Ellmau во Тирол.

Посетете го Магијата Светот авантура Парк Ellmi е
во Ellmau во Тирол.
плеј-ellmau-soell-scheffau-ќе-santa-Јохан-во-Tirol-Кицбил-игралиште-Ellmis-магичен свет

 единствена dei возење со жичницата до Hartkaiserbahn
е веќе на првиот белег на оваа турнеја.
, каде што не е во ред, па во право!
 
Огромен игралиште, возбудлив природата патеки, ...

Зборуваме мудар був Воли ќе биде кога тие не само што посетуваат еднаш.
детско игралиште-дива-Кајзер-Tirol-ellmau-soell тешко Кајзер-жичницата-Тирол

Во Ellmis магија во светот децата учат на природата
на Kitzbühel Алпите знаете. Што расте и цвета тука -
која индексира и лета над таму - она што не е сè

 открие и се восхитуваат на! на огромен забавен парк со возбудлива природата патеки и др. го одзема здивот потрага, која Rubezahl патека , на резбарот колиба , интересна ботаничка градина . А кралски кутија со ставовите на Вајлдер Кајзер и мистериозна камен е таму.печурки игралиште-brixental-Tirol Тирол-soell-scheffau-ellmau-ќе brixental
Не за ништо нема со децении фантастична легенди,
од областа на тиролски земја .

 
ellmau-Tirol-хард-тешко кајзер Кајзер земјата-планински ски област, лифт-skiwelt-Алпи-дете

Нагласува дека не треба да пропуштите:  Стоунхенџ-Алпи-playpark-за-деца-деца-парк-Hrat dětský-Tyrolsko-Tyrolo 

Во моменти на авантура патот вклучуваат количка пат (особено
за возрасни високо препорачливо - тука можете минатото ритуали може да
ги откријат) на дождовни шуми , на зборување був , Ellmis тајна
пештера, игра на Aerie , на ботанички градини , па дури и
на скаменети овчар .

Ellmis-магичен свет-Rakousko Tyrolsko-abctрия-ausztria-пребројување austriaco-oostenrijk 

karusell-üdül-concediu-urlop-Tirol-Австрија-пребројување oostenrijk-плеј-детско игралиште  

kletterwand-деца-деца-качување авантура-акција-акција-забавно-парк-деца-ellmau soell во тек  schnitzkunst-schnitzen-figuren-schnitzerei-alpen-tirol-tyrol-austria-oesterreich-urlaub-oesterreichurlaubснек банкарски алпски панорама Outlook-убаво-Tirol моментално пауза молк-отпуск

патоказ-коза-фаќање зоолошката градина-животни-Tirol-ellmau-soell-brixental-soelleukental во тек

Elmis магија во светот се наоѓаат приближно 15 километри од куќа Асторија далеку!


  Ellmis авантура картичка

игра и истражувачи забавувај се со Ellmis авантура сајтот .  
Нуркач во фантастична митски и волшебен свет! Со картичката можете betakes за пребарување на


магија волшебник-игралиште-Vacances-dovolená-Tirol-Австрија-tyrolo-tirolo-одмор-одмор-патувањепет печатите на волшебничкиот свет.

 Ако сте пронашле и се користат сите пет фоки успешно,
можете да видите на мапата во ресторан Hartkaiserbahn даде и можете

  добие мала награда како награда.

 Се утврдува поединечно само што постои да истражуваат патот.
заглавија што очекувате бројни станици со авантури дека тоа
е важно да се истражуваат и да постои.

Совет: Мора да внимаваш на гоблини! !Ellmis-игралиште-детско игралиште-Алпи-enfants-БАМБИНИ-dětský ребёнок-dzieci

Само Ellmi самиот не знае точно што сè може да anstelllen.

  , тоа е прво да одреди насоката на почетокот. Прво станува збор за Ellmis пријатели - поседнати околу маѓепсана езерцето и раскажуваат приказни, тогаш тоа оди на Гоблин музеј - како што можете да дознаете повеќе за чудни суштества.
 Почнувајќи со џиновски цвеќиња ! Не успеа магија на Ellmi
го маѓепсана цвеќе на големи дрвени цвеќиња.

Outlook-банка-клупата-затишје-панорама-пра-празник-убави-прекрасната-Австрија-oostenrijk-vakantie
Богатство на богатство гоблини

Каде е познат богатство на гоблини крие? Сè на нозе - тие го носат вас и нив тука можете да направите нешто добро - само да се релаксираат на бос пат.


 

copii-kinderen-gyerekek-cour-de-récréation-parco-giochi-cour-de-récréation-plac-zabaw-детская-speelplaats-játszótérНаграда:

Ако Ellmis магичен свет со авантура сајтот ve 'откриени,
ќе добиете да се наградат една мала богатство - приказната
на Ellmi на CD, кои можете да ги собереш на планината ресторан вас. речиси една недела таму во летото времето и повторно спектар на настани на Ellmis Wizarding Светот .

 


деца светски плеј-светски искуство-за-на-најмали-парк-авантура-забава тематски парк, детски игра  ellmau-soell-going-hopfgarten-itter-brixental-austria-skiwelt-brixen-spiel-scheffau-in-tirol-kinder-bambini-enfants-detsky-dzieci-copii-kinderen-gyerekek-barn-born-barn-spielplatz-parco-giochi-cour-de-recreation  wilder-kaiser-piratenboot-piraten-boot-spielplatz-pirats-of-carebean-alpenspielplatz-kinder-bambini-enfants-detsky-dzieci-copii-kinderen-gyerekek-	barn-born-barn-spielplatz-parco-giochi-cour-de-recreation-detske-hriste-plac-zabaw-loc-de-joaca-speelplaats-jatszoter-lekplats-legeplads-lekeplass

Асторија Апартмани Wildschoenau
Тирол празници
0043676847854744
Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!
www.astoria-tirol.at
 
Видео:
 
лето:
https://www.youtube.com/watch?v=w1nJbqX-MKE
 
зима:
https://www.youtube.com/watch?v=nbMjLyN9F2Q
 
Најдобра музика на Австрија
фолк музика
www.alpenstuermer.at
 

 

Хотелска соба Стан во Австрија Салцбург Инсбрук празник планина одмор рекреација Минхен Кицбил Kufstein

. Veröffentlicht in Uncategorised

FOTOS

unverbindlich-anfragen-apartment-hotel-zimmer-wildschoenau-auffach-niederau-oberau-tirol-skijuwel-alpbachtal