Beiträge

бран слободно време базен спа Сауна Солт релаксација на одмор вештачки бранови се лизга масажи

бран слободно време базен спа Сауна Солт релаксација на одмор вештачки бранови се лизга масажи

бран слободно време базен, сауна свет-на-'рж-сауна бања-затворен-отворено-затворено растителна забавно-слајд-Tirol

L2 двојно looping слајд

"L2" е првиот двоен looping вода слајд во светот.
Тоа е најекстремните и најжешките нешто на неа
looping вода слајдови се. Сега таа чека во W
AVE во Wörgl чекаат да бидат "berutscht" од вас.


doppelooping-слајд-слајд по големина Rutschn-the-world-looping-брз пад-авантура
Со "ракета" во висина од 25 милиони, 14 милиони и речиси слободен пад и до 65 километри / h максимална брзина.
 
Но, внимавајте: L2 не е за wimps, покрај базенот пливачи и sissies !

Римската сауна престој

Божествена Сауна искуство на повеќе од 2000m2
Заборавете на се што сте виделе досега во однос Сауна: Во Бран ќе има сауна филозофија на животот, затоа што никаде на друго место сауна култура се живее и да се слави како бран. Бројни тематските сауни затворен и надворешна употреба, на пареа Август , на Ромул и Рем инфрацрвена храм, на длабока релаксација соба Elysium или Silentium , пријатна отворен оган, искуство тушеви и сауна Медитеранот градини и лагуни создаде престој на сетилата. И ако сето тоа не беше многу импресиониран со препораките дадени во Циркус Максимус , можните најголемата сауна во светот , чувството за простор и време.

sauna-circus-maximum-elisium-solebad-aufgussmittel-saunawart-personal-masseur-massieren-massage-woergl-wildschoenauМорски базен-опорави-велнес центар-одмор-wildschoenau-Tirol-плива-спа-одмор Алпите

Сауна како Цезар и Клеопатра

во тематските сауни, на церемониите сауна со сол,
мед, медитација, мраз, Римјаните или бран пилинг инфузии тоа може да биде релаксиран да се пот нова виталност. Сол, која sweetens на одмор

солариум, инфраред кабина, инфраред кабина-wildschoenau-инфра-црвено-woergl-бран релаксација-релаксација област

Инфрацрвена сауни

Кои на сауна е премногу жешка за две
големи инфрацрвена кабини подготвени за релаксација.
смирува и релаксира geßund се релаксираат во инфрацрвена комори .

пауза-одмор-сладолед мелба-јадење-вкусна специјалитет-Tirol-бран вкусно добро smakelig-бран woergl  sauna-residenz-der-roemer-saunawelt-erholung-schwitzen-solarium-erholung-infrarot-kabine-wildschoenau  лагуната Морски базен-сауна-базен-вештачки бранови-бебе бања забава пиратски брод-надворешен базен-woergl-бран 

Авантура


Семејството искуство на повеќе од 4000 м2
себеси во бран брзање со сурфање и само Австрија Формула 1 трки слајд ќе брзински рекорд. Заврши на 25 м скут базен, а потоа и во 33 ° C топла затворен & отворен лагуни уживаат шампањ лаже. Или на бројни забавни и спортски програми секојдневниот живот лесно да се заборави, додека децата на пиратскиот брод , на клубот деца или игра поток да се откријат на светот за себе. Звучи како одмор. Е вистина. За овие моменти во авантура:


забавно-искуство-бран Wörgel-плива-одмор-бран-бања-вода дневна-пра-локална-плива-мраз базен-сауна-aufgiesen-sprudelbad без карлицата релаксација соба-wellnesprogramm-Tirol-одмор-имаат саунаfreibad woergl-капење-светот-лето-зима-базен-одмор базен, велнес оаза-wohlfuehloase-одмор-спаИсла-Сола-саламура бања сол бања-мртво, море бања сол нега на кожата-вештачки бранови-рекреативен-пливање-Tirol

• L2 - првиот двоен looping waterslide во светот
• Бран базен со природен камен плажа
• 25m скут базен
• вода лагуни и шампањ меур кревети
• Формула 1 трки слајд (83m)
• гуми слајд (84 милиони)
• тунел слајд (70)
• пристаништето базен со пиратски брод
• wörglweb Интернет катче
• Анимација & фитнес програми
 • мини клуб & Грижи за децата
• чичко Том Кабина (лето)
• Игра тек со задна (лето)
• Бран жив ​​замокот (лето)
• Отворен базен (лето)
• одбојка (лето)
• авантура игралиште (лето)
• Тенис на маса (лето)
 • Прима угостителство

wirlpool-solebad-erlebnisduschen-roemer-saunawelt-aufguss-gross-hallenbad-l-zwei-doppeloopingrutsche-rutschen  Базен  сауна свет-looping слајд-зрели-kinderspas-лошо-за-авантура базен-сауна-туш-базен  бран woergl-Tirol-Австрија-wildschoenau-затворен авантура базен-затворен растителна деца базен играта поток

Исла Сола


Во овој високо-квалитетни здравје и релаксација зона за возрасни бараат обновување очекува во најубавиот Тирол е солена вода бања Силен тело со топла солена од Мртвото Море - вклучувајќи бестежинска состојба. На Исла Сола нуди силна Морски базен со топли вулкански, тропски дождови и Pentpool со масажа меур кревети вонредни атракции.
фактот дека саламура, исто така, ја храни кожата и ја зајакнува здравјето е повеќе од
само еден пријатен ефект.
     

schwimmbad-in-den-bergen-erholungsbad-sauna-saunieren-roemersauna-aufgegossen-salzaufguss-honigaufguss   

Бран вода Lounge 
 

На Бран на вода салон вкусни нешта што може да
уживаат во Прима гастрономија. Во прилог на удобно седење
таму е исто така на вода бар.

вештачки бранови-Исла-Сола-woergl-бран-бања-одмор-забавно-бања-Tirol-атракција-забавно-за нега на бебе

Попуст со WildschönauCard

Со WildschönauCard гости добиваат 15% попуст
на прием во Бран Wörgl .


 Секој во Тирол празник прави, а треба да ја посетите на Бран распоред строго. бран со океанот сурфање, шампањ меур кревети, гума и цевка слајд Формула 1 трки слајд, затворен и отворено лагуна, 25 метар скут базен, вода дневна, детски областа на пиратскиот брод, бесплатни детски клуб со грижата за децата и забава - во авантура е секогаш направени за забава и различни.Solebad-Заживување-релаксација-и-одмор-релаксирачки спа-Tirol-woergl-wildschoenau-спаСауна-велнес-спа масажа за опуштање-wohlgefuehl-топлина сауна свет-'рж-инфузија

Најди ги Wörgl вода светот бран ! само 9 километри од нашата куќа
Дополнителни информации:
 

www.woerglerwasserwelt.at

doupplelooping-лизгачки-слајд-Исла-Сола-сол бања лагуна-сол-саламура пештерата-бран woergl-Tirol-авантура базен

спортски базен-бран-Tirol-капење-базен, слободно време базен wildschoenau-авантура-спортски терен пливање

Асторија Апартмани Wildschoenau
Тирол празници

Astoria Appartements Wildschönau
Fam. Ehammer 
Schatzparkweg 280
A-6311 Oberau - Wildschönau

Austria


Tel. +43 664 231 1864
Tel. +43 664 134 5697


Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!

www.astoria-tirol.at

unterschrift-apartment-anfahrt-anreise-kontakt-ferienwohnung-wildschoenau-oberau-niederau-auffach-tirol-austria-oostenrijk-adresse-adress-indirizzio-vacanza-skijuwel

 
Видео:
 
лето:
https://www.youtube.com/watch?v=w1nJbqX-MKE
 
зима:
https://www.youtube.com/watch?v=nbMjLyN9F2Q
 
Најдобра музика на Австрија
фолк музика
www.alpenstuermer.at
 

 

Хотелска соба Стан во Австрија Салцбург Инсбрук празник планина одмор рекреација Минхен Кицбил Kufstein

. Veröffentlicht in Uncategorised

FOTOS

unverbindlich-anfragen-apartment-hotel-zimmer-wildschoenau-auffach-niederau-oberau-tirol-skijuwel-alpbachtal